Strona główna

Nasza oferta

> zakres usług

> informacja o materiałach
   i metodach leczenia

> warunki gwarancji

> karta stałego pacjenta

> warunki płatności

O nas

> gabinet

> personel

> dyplomy i certyfikaty

Nasze prace

Analiza uśmiechu

Kontakt

Linki

 
     
 

INFORMACJA O MATERIAŁACH I METODACH LECZENIA

Nasza oferta leczenia stomatologicznego skierowana jest do grona wymagających pacjentów, dla których najistotniejszym kryterium wyboru gabinetu jest jakość wykonywanych w nim usług.

Leczenie stomatologiczne w naszym gabinecie oparte jest na ciągłym podnoszeniu standardu usług, wprowadzaniu nowych metod leczenia i stosowaniu nowych materiałów stomatologicznych.

Wszyscy pracownicy naszego gabinetu uczestniczą w szkoleniach i kursach podyplomowych pozwalających na bieżąco śledzić nowe możliwości leczenia w stomatologii.
( zobacz dyplomy i certyfikaty)


W naszym gabinecie każdy pacjent otrzymuje indywidualny plan leczenia, dostosowany do jego życzeń i oczekiwań.

Wszystkie zabiegi wykonywane są bezboleśnie, w znieczuleniu miejscowym, za które nie pobieramy dodatkowych opłat.

HIGIENA i PROFILAKTYKA zajmują w naszym gabinecie szczególne miejsce.
Przywiązujemy dużą wagę do profesjonalnego oczyszczania zębów i profilaktyki fluorowej.
Usuwanie kamienia nazębnego, osadów i przebarwień (scaling) wykonujemy przy pomocy skalera ultradźwiękowego Satelec, skalera powietrznego, szczoteczek profilaktycznych i specjalnych past które wygładzają powierzchnię szkliwa i odbudowują ewentualne mikrouszkodzenia.
Po każdym zabiegu scalingu zabezpieczamy powierzchnię zębów lakierem fluorowym Fluor Protector (Vivadent).
Korony i licówki porcelanowe oczyszczamy specjalną, delikatną końcówką ultradźwiękową z włókna węglowego, nie powodującą uszkodzeń delikatnej powierzchni porcelany.

WYBIELANIE ZĘBÓW przeprowadzamy wyłącznie w gabinecie, pod pełną kontrolą lekarza, co gwarantuje precyzję i bezpieczeństwo zabiegu.
Do wybielania stosujemy preparat Illumine Office (Dentsply).

LECZENIE ENDODONTYCZNE jest przeprowadzane w znieczuleniu, najczęściej na jednej wizycie, w przypadku powikłanych stanów zapalnych na dwóch wizytach.
Zabieg ten wykonywany jest pod osłoną koferdamu Hygenic, który gwarantuje komfort, bezpieczeństwo i zachowanie higieny.
W czasie zabiegu, przy pomocy endometru Raypex 4 ustalana jest elektronicznie długość kanałów korzeniowych leczonego zęba.
Kanały korzeniowe są następnie wypełniane gutaperką i preparatem AH Plus (Dentsply).

WYPEŁNIENIA i ODBUDOWY zębów wykonywane są kompozytem mikrohybrydowym Charisma lub Venus (Heraeus Kulzer), a jeśli to konieczne, wzmacniane sztyftami z włókna szklanego, włókna węglowego, tytanowymi lub złoto-platynowymi.
Wszystkie wypełnienia zakładane są przy pomocy systemów adhezyjnych firmy 3M Espe: Scotchbond Multi Purpose Plus lub Single Bond.
W szczególnych przypadkach (dzieci, osoby starsze) stosowane są wypełnienia z materiału Vitremer (3M Espe), zawierającego fluor.

INLAY`e PORCELANOWE
polecamy do zębów z dużymi ubytkami, mogą one zastąpić duże wypełnienia, dokładniej niż tradycyjne plomby.
Porcelana Empress2 (Ivoclar) pozwala uzyskać dużą trwałość i bardzo dobry efekt kosmetyczny tego rodzaju uzupełnień.

LICÓWKI PORCELANOWE perfekcyjnie odtwarzają uszkodzoną lub przebarwioną powierzchnię zębów, dzięki nim można również poprawić kształt nierównych lub startych zębów przednich.
Pocelana Empress2 (Ivoclar) pozwala uzyskać naturalny efekt szkliwa zębów w każdym rodzaju oświetlenia.

KORONY PORCELANOWE pełnoceramiczne proponujemy pacjentom ze względu na ich wysokie walory estetyczne, niewielką inwazyjność i całkowitą eliminację metalu, który coraz częściej jest powodem alergii.
Można dzięki nim zmienić kolor, kształt i ustawienie zębów.
Wykonane są z porcelany najnowszej generacji Empress2 (Ivoclar), Vita In-Ceram (Vita) lub Procera All Ceram (Nobel Biocare).
Kolor zębów wykonanych z tych materiałów pozostaje taki sam w świetle naturalnym jak i sztucznym.

KORONY PORCELANOWE metalowo-ceramiczne pokryte są w całości porcelaną niskotopliwą Vita Omega 900 (Vita) i mogą być wykonane na podbudowie ze stali szlachetnej Wiron (Bego), Wirobond C (Bego) , lub złota Bego Gold (Bego).
Na życzenie pacjenta, możemy dodać na krawędzi korony brzeg ceramiczny, który w miejscach najbardziej wyeksponowanych gwarantuje bardzo dobry efekt kosmetyczny.
Dzięki opalizującym właściwościom porcelany Vita Omega 900 korony te nie odróżniają się od zębów własnych w całej gamie światła od fioletu do czerwieni.

MOSTY PORCELANOWE uzupełniające brakujące zęby mogą być wykonane z porcelany bez metalu Empress2 (Ivoclar), Vita In-Ceram (Vita), Procera All Ceram (Nobel Biocare) lub z klasycznej ceramiki na metalu licowanym porcelaną Vita Omega 900 (Vita)

PROTEZY SZKIELETOWE oparte są na koronach porcelanowych i utrzymują się dzięki umieszczonym w niewidocznych miejscach zatrzaskom Ceka Bego.

SZYNY OCHRONNE i RELAKSACYJNE dla dzieci uprawiających sporty urazowe oraz dla osób z bruksizmem (nadmierne ścieranie zębów) wykonujemy z bezbarwnego lub kolorowego tworzywa sztucznego, w zależności od życzenia pacjenta.

JAK PRZYGOTOWUJEMY ZĘBY pod uzupełnienia ceramiczne (porcelanowe)

Ponieważ ogromny wpływ na jakość korony porcelanowej ma staranność wykonania preparacji zęba i precyzja wycisków, stosujemy materiały wyciskowe firmy 3M Espe: Impregum Penta Soft, Express Penta H, Positon Penta Quick, Imprint Bite.

Po oszlifowaniu ząb jest zabezpieczany (bezpłatną) koroną prowizoryczną Protemp Garant (3M Espe), cementowaną na profilaktycznym cemencie RelyX Temp (3M Espe).

Korony porcelanowe, licówki i inlay`e cementujemy na materiałach dostosowanych do poszczególnych rodzajów porcelany: RelyX Veneer, RelyX Luting Cement (3M Espe), Panavia F (Kuraray), Variolink2 (Vivadent), Harvard Cement (Richter&Hoffmann;).

Przy preparacji pod porcelanę stosujemy preparaty firmy Ultradent: preparat odkażający Consepsis, nici retrakcyjne Ultrapak, żel hemostatyczny Astrigedent Visco Stat.

Wszystkie prace ceramiczne, wykonywane są w renomowanym Laboratorium Protetycznym Techdent w Warszawie (www.techdent.com.pl)

Wszystkie prace posiadąją certyfikaty na materiały i są objęte gwarancją.

JAK DBAMY O STERYLNOŚĆ w naszym gabinecie:

Jeśli to możliwe, używamy narzędzi i materiałów jednorazowego użytku, które po użyciu zostają spalane.

Narzędzia wielorazowego użytku sterylizowane są w wysokiej klasy autoklawie Exacta (Mocom). W autoklawie sterylizacja przebiega w wysokiej temperaturze i pod ciśnieniem. Dzięki temu w przebiegu procesu giną wszelkie bakterie, wirusy, grzyby i ich zarodniki.

Narzędzia, które sterylizujemy zapakowane w specjalne foliowane pakiety. To eliminuje ryzyko przenoszenia zakażeń. Na każdym pakiecie z narzędziami jest data sterylizacji. Każdy proces sterylizacji jest monitorowany (wydruk). Dodatkowo kontrolujemy każdą sterylizację testami chemicznymi, a okresowo testami biologicznymi.

 
 

powrót

   

 

 

 

 

 

 

 

bakteryjne zapalenie pochwy objawy


bakteryjne zapalenie pochwy objawy

Zabezpiecz się zanim będzie za późno!

 

 


>> CZYTAJ